Tylko teraz 20% taniej z okazji premiery - solo lub w pakiecie!

Dziecięca złość jest jak wulkan: nigdy nie wiadomo, kiedy, z jakiego powodu i z jaką intensywnością wybuchnie. To jedna z najczęściej pojawiających się każdego dnia emocji – zarówno u maluchów, jak i dorosłych. Ważne jest więc, by nauczyć się ją kontrolować i opanowywać, ale też wyrażać oraz… zaakceptować. Złość bowiem nie jest zła – to uczucie jak każde inne. A świat bez niej wyglądałby zupełnie inaczej.


Napisana przyjemnym, rymowanym tekstem książka autorstwa Katarzyny Ogonowskiej z pięknymi ilustracjami Katarzyny Zielińskiej pt.: „Słomka – kotek, który nauczył się złościć” to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego świadomego rodzica, któremu zależy, by wspierać dziecko w odkrywaniu i rozumieniu własnych emocji. Razem z głównym bohaterem – Słomką – maluch rozpocznie przygodę, podczas której nauczy się m.in.: skąd bierze się złość, jak ją odczuwamy w ciele, w co możemy ją zamienić, w jaki sposób opanować jej wybuchy, dlaczego trzeba ją wyrażać oraz co by się stało, gdyby na świecie nikt już się nie złościł. To cenna lekcja zarówno dla przedszkolaka, jak i towarzyszącego mu w lekturze dorosłego.

Image

Książka o tym,
dlaczego warto nauczyć się złościć

Image

40 stron | okładka soft touch | 3-6 lat

Książka:

Kup książkę

Czego nauczysz dziecko,
czytając mu o przygodach Słomki?

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko perfekcyjnie potrafi złość wyrazić, ale trudno mu się potem wyciszyć, czy raczej kumuluje ją w sobie do momentu, aż zamienia się w smutek lub jest oazą spokoju, która raz na jakiś czas odpala prawdziwą emocjonalną bombę atomową, „Słomka – kotek, który nauczył się złościć” to książka właśnie dla niego.

Skąd się bierze złość

i jakie są jej odcienie.

Dlaczego złość warto wyrażać

i co się stanie, gdy się ją ukrywa.

Czego dowie się, gdy mu ją przeczytasz?

Kup książkę

Jak wyglądałby świat,

w którym nikt by się nie złościł.

Jakie są fizyczne objawy złości

i jak rozpoznać, że nadchodzi.

W jaki sposób wyrażać złość oraz jak ją rozładować.

Co zrobić, by przemienić złość

w konstruktywne działanie.

ImageImageImageImageImageImage
Poznaj bohaterów

„Słomka – kotek, który nauczył się złościć”
okiem psychologów i pedagogów

Wszystkie pozycje o przygodach Słomki były konsultowane z ekspertami, aby treści były jasne, przyjazne i dawały sprawdzone narzędzia pomagające rozwiązywać codzienne trudności. Zobacz, co sądzą o książce pt.: „Słomka – kotek, który nauczył się złościć”.

Click to play video

Anny Jankowskiej

pedagożka @nietylkodlamam

Zobacz film

Lektura obowiązkowa dla małych i dużych, nawet dla tych, którzy myślą, że o złości i sposobach na nią wiedzą już wszystko! Książek o złości na rynku jest wiele, lecz do tej pory żadna nie miała w sobie tak całościowo zaopiekowanego podejścia do jej tematu. Ta książka zawiera nie tylko pomysły na to, co można zrobić ze złością, ale też wskazuje dlaczego jest ona nam potrzebna i co się dzieje, gdy tłumimy tę emocję w sobie.

Natalia Supeł-Lipińska

psycholog dzieci @psychologiadzieci

Kup książkę
Image

Poznaj więcej książek
o dziecięcych emocjach!

Kup książkę pt.: „Słomka – kotek, który nauczył się złościć” autorstwa Katarzyny Ogonowskiej, z ilustracjami Katarzyny Zielińskiej i wkrocz z dzieckiem w świat odkrywania, świadomego doświadczania i rozumienia emocji. Poznaj pozostałe części przygód Słomki – kotka, który uczy dzieci stawiania granic, doceniania małych sukcesów i akceptacji samego siebie.


Jeśli nauka emocji i budowanie poczucia własnej wartości u dziecka są dla Ciebie ważne, koniecznie wybierz jeden z proponowanych pakietów. Ze wspólnej lektury książek z cyklu "Słomka - kotek, który..." Twój maluch:

dowie się, czym są wytrwałość, cierpliwość i radzenie sobie

z przeciwnościami losu,

oswoi się z tematem samoakceptacji i rozwinie umiejętności, które wspierają radzenie sobie z krytyką

i chronienie własnych granic,

nauczy się, jak radzić sobie ze złością, do czego prowadzi tłumienie jej oraz dlaczego jest potrzebna
w życiu człowieka.

ImageImageImageImage

zobaczy, dlaczego warto być asertywnym i wyrażać głośno własne zdanie,

Wybierz pakiet,
który odpowiada potrzebom Twojego dziecka!

ImageImageImage
Kup teraz
Kup teraz
Kup teraz

Pojedyncza książka

Komplet 4 książek

Komplet 4 książek + audiobajka

43,00

162,00

182,00

darmowa wysyłka

darmowa wysyłka

Słomka - kotek,
który nauczył się złościć

Komplet książek, wzmacniających poczucie własnej wartości
i uczących asertywności.

Komplet książek, wzmacniających poczucie własnej wartości
i uczących asertywności
oraz audiobajka o samodzielności.

ImageImageImage
Image

Poznaj Słomkę
- pobierz darmową audiobajkę!

Poznaj z dzieckiem bohaterów opowieści już dziś, słuchając bezpłatnej audiobajki pt.: “Dwa odkrycia Słomki”. Zapisując się do newslettera, otrzymasz dostęp do opowieści o przygodach kotka Słomki i jego przyjaciela - świnki Maliny oraz plakat do samodzielnego wydruku z szybkimi sposobami na radzenie sobie ze złością!

Poznaj bohaterów
z bezpłatną audiobajką

Image

Katarzyna Ogonowska to autorka książek i audiobajek dla dzieci, twórczyni podcastów i artykułów dla dorosłych oraz współzałożycielka Wydawnictwa Parasolka. Ukończyła filologię polską, jest także certyfikowanym coachem, a prywatnie mamą dwójki maluchów. Konsultowane z psychologami dziecięcymi treści, które tworzy, to wciągające najmłodszych historie, pełne praktycznych, często ukrytych między wierszami, wskazówek dla rodziców. W pisanych przez siebie książkach i audiobookach koncentruje się na dziecięcych uczuciach, nie wartościując żadnego z nich – tak, aby dzieci mogły zrozumieć skąd się biorą i co ze sobą niosą.

Katarzyna Ogonowska
autorka

Image
Image